Hlavní stránka _

O naší mateřské škole

Představení     Zázemí     Motto     Projekty EU

MŠ je umístěna na okraji malé vesnice Prostějovičky. Je přebudována ze ZŠ, má velké světlé prostorné místnosti. Budova je jednoposchoďová, v přízemí má vlastní kuchyň, jídelnu, šatnu v chodbě, hygienické zařízení pro děti i zaměstnance, šatnu pro zaměstnance s pracovnou vedoucí stravovny. V druhém poschodí jsou 2 třídy, lehárna, kancelář, kabinet a hygienické zařízení.

V budově MŠ je v přízemí umístěn i obecní úřad se samostatným vlastním vchodem. Za budovou školy je velká rozlehlá zahrada a dvůr.

MŠ navštěvují děti z Prostějoviček, Krumsína, Křenůvek a Plumlova.

Provoz mateřské školy začal 1.února 1980. Od 1.1.2003 je MŠ právní subjekt.

Velkou výhodou naší MŠ je čisté, zdravé a ekologické prostředí, ve kterém je umístěna.

Dětem můžeme k pohybovým aktivitám, pobytům venku nabídnout prostředí   zahrady nebo vycházky do okolní přírody, do blízkých lesů.

Zahrada je velká, prostorná, terén mírně zešikmený. V zadní části jsme vytvořili „umělý kopec“, který děti využívají k zimním sportům – sáňkování, bobování a lyžování. Součástí zahrady je pískoviště, dlaždicový chodník k jízdě na tříkolkách, kolech a odrážedlech, pískové doskočiště a nově je vybavena dřevěnými herními prvky - skluzavka, věž, most, lavičkové houpačky, průlezka…..

Zahradu odděluje ode dvora kůlna na hračky s přístřeškem, kde jsou v letním období umístěny stolky a židličky k hrám, činnostem a aktivitám dětí. Zahrada je osázena ovocnými stromky, okrasnými dřevinami a jehličnany, které vytvářejí pěkná zákoutí, podtrhují a zvýrazňují pěkné a zdravé prostředí MŠ.

Vybavení školy ve spolupráci se zřizovatelem a hlavně podle finančních možností postupně obnovujeme a modernizujeme.

Školní kuchyně naší MŠ připravuje obědy i pro děti v ZŠ Krumsín, kam se odvážejí.

Informace pro rodiče  Zaměstnanci
 Příspěvek na vzdělávání a stravné
Školní řád
GDPR - Ochrana osobních údajů